Sezon letni w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury

2024-06-12 15:30
Sezon letni w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury
Autor: Marcin Szydłowski

Lotnisko Olsztyn-Mazury w Szymanach może pochwalić się coraz bogatszą wakacyjną ofertą. W czerwcu mieszkańcy Warmii i Mazur oraz sąsiednich województw, mogą skorzystać z bezpośrednich lotów do Turcji i Albanii.

Bałkańska nowość

Loty czarterowe do albańskiej stolicy – Tirany, będą realizowane w każdy czwartek od 13 czerwca do 5 września 2024 roku.

Albania, leżąca u brzegów Morza Adriatyckiego i Jońskiego, to urokliwy kraj w południowej Europie.

Znana z kryształowo czystych wód i doskonałej pogody, z około 290 słonecznymi dniami w roku, stanowi idealny cel dla tych, którzy pragną spędzić wakacje w wyjątkowym miejscu.

Gwarancja słonecznej pogody, bogata oferta bazy hotelowej z atrakcjami dla całej rodziny, klimatyczne miasteczka i bałkańska gościnność sprawiają, że Albania staje się bardzo pożądanym kierunkiem podróży Europejczyków.

Port Lotniczy Olsztyn - Mazury
Autor: Port Lotniczy Olsztyn - Mazury

Do letniego rozkładu lotów powróci Turcja

Będzie to połączenie do tureckiej Antalyi. Czartery będą dostępne od 19 czerwca do 2 października 2024 roku.

Miasto słynie z urokliwych krajobrazów, ciekawej architektury oraz historycznych zabytków, do których należy zaliczyć Wieżę Hidirlik, bramę Hadriana, słynny Żłobkowany Minaret, a także romantyczny Plac Republiki.

Turyści znajdą w Antalyi bogatą ofertę hoteli i kurortów, parków rozrywki, sklepów oraz restauracji serwujących regionalne dania.

Wszystko to sprawia, że Antalya jest idealnym miejscem do wypoczynku na Riwierze Tureckiej.

Przedsmak afrykańskich wakacji

W tym roku oferta wakacji z wylotem z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury nie skończy się wraz z końcem sezonu letniego.

W czwartek 26 grudnia ruszy pierwszy w historii warmińsko-mazurskiego lotniska kierunek czarterowy w sezonie zimowym do Kenii.

Połączenie wystartuje 26 grudnia 2024 roku i będzie realizowane do połowy marca 2025 w czwartki, z międzylądowaniem technicznym w Hurghadzie.