Siatkarze AZS szlifują formę przed sezonem

2022-09-23 13:56
Niespełna tydzień pozostał do inauguracji nowego sezonu PlusLigi
Autor: Indykpol AZS Olsztyn

Indykpol AZS Olsztyn w najbliższy weekend rozegra dwa ostatnie spotkania sparingowe przed startem nowego sezonu PlusLigi. Podopieczni Javiera Webera wezmą udział w turnieju towarzyskim w Nowym Dworze Mazowieckim.

Ostatnim sprawdzianem przed starem nowego sezonu PlusLigi będzie II Nowodworski Turniej Piłki Siatkowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Oprócz Indykpolu AZS Olsztyn, udział wezmą: Projekt Warszawa, LUK Lublin i Ślepsk Malow Suwałki.

Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur w półfinale zmierzy się z LUK Lublin (sobota, 24.09 o godz. 14:30). Drugą parę tworzą drużyny z Warszawy i Suwałk.

Przegrani zmierzą się w niedzielnym meczu o 3. miejsce (godz. 11:00), a finał rozpocznie się o godz. 13:30.

Niespełna tydzień pozostał do inauguracji nowego sezonu PlusLigi
Autor: Indykpol AZS Olsztyn

Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera rozegrali do tej pory cztery spotkania sparingowe. Bilans ekipy ze stolicy Warmii i Mazur to jedno zwycięstwo (3:0 nad Ślepskiem Malow Suwałki), jeden remis (2:2 z Treflem Gdańsk) i dwie porażki (0:3 i 1:3 również z Treflem Gdańsk).

W miniony weekend olsztynianie wzięli udział w XIII Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach, gdzie zajęli 2. miejsce.

Tuż po zmaganiach w Suwałkach, do drużyny dołączyli kolejni siatkarze – Joshua Tuaniga i Taylor Averill.

– Po kilku dniach spędzonych w Olsztynie, czuje się bardzo dobrze – zarówno na boisku, jak i poza nim. Drużyna przywitała mnie bardzo ciepło. Po Mistrzostwach Świata potrzebowałem chwili na odpoczynek, lecz jestem już gotowy do ciężkiej pracy – przyznaje rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn.

- Czas pracuje teraz na naszą korzyść. Poznajemy system, który przekazuje nam trener Javier. W najbliższy weekend będziemy oczywiście walczyć o zwycięstwo, lecz najważniejsze będzie odpowiednie przygotowanie do inauguracji sezonu – kończy Tuaniga.

Indylpol AZS Olsztyn pierwszy mecz nowego sezonu Plus Ligi zagrają 1 października w Iławie. Rywalem będzie mistrz Polski, czyli Zaksa Kędzierzyn-Koźle.

 Indykpol AZS Olsztyn