Strażacy świętują 30 lat istnienia swojej formacji

2022-06-26 14:48
30-lecie PSP
Autor: KWPSP w Olsztynie W Olsztynie odbył się strażacki piknik

Dokładnie 24 sierpnia 1991 r. minęło 30 lat od uchwalenia ustawy o Państwowej Straży Pożarnej i o ochronie przeciwpożarowej. W Olsztynie odbył się rodzinny piknik, podsumowujący obchody tego wydarzenia.

Mieszkańcy oraz turyści mogli zobaczyć jak zmieniła się warmińsko-mazurska straż pożarna na przestrzeni minionych lat. Przygotowano także wiele atrakcji dla najmłodszych oraz pokazy ratownictwa medycznego czy prac na wysokości.

- Dzisiaj strażacy są wszechstronnie wyszkoleni. Ich zakres działalności także się zwiększył. Wyspecjalizowani są w różnych dziedzinach i myślę że to najważniejsze zmiany – mówi st. bryg. Tomasz Ostrowski zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP.

30-lecie PSP
Autor: Rozalia Chudzik Piknik rodzinny w Olsztynie
30-lecie PSP
Autor: Rozalia Chudzik Piknik rodzinny w Olsztynie

Wakacje to dla strażaków czas wzmożonej czujności, dlatego funkcjonariusze uczulają mieszkańców również na zagrożenia, które możemy napotkać podczas letniego wypoczynku.

- Do wody wchodzimy tam gdzie jest bezpiecznie, najlepiej na strzeżonej plaży, alkohol nie jest wskazany jeśli chcemy spędzić czas w wodzie. Pamiętajmy, że jeśli korzystamy ze sprzętu wodnego to też zgodnie z przepisami i zgodnie z posiadanymi uprawnieniami - przypomina bryg. Tomasz Sobkowicz z Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie.

Na Warmii i Mazurach służbę w Państwowej Straży Pożarnej pełni 1tys. 296 funkcjonariuszy w 24 jednostkach ratowniczo-gaśniczych. Oprócz tego funkcjonuje 528 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.