Strefa Zdrowia już w najbliższy weekend w Pasłęku

2023-09-21 15:18
Zdrowe Życie”
Autor: pixabay

Już 23 i 24 września w godz. 10:00-19:00 w Pasłęku będzie działać mobilna strefa zdrowia. Przy szkole, przy ul. Władysława Jagiełły 30 będzie można skorzystać z bezpłatnych badań specjalistycznych i konsultacji lekarskich.

„Zdrowe Życie” to ogólnopolski projekt profilaktyczny zainicjowany w 2022 roku przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Współorganizatorami projektu są Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Grupa PZU.

W Mobilnej Strefie Zdrowia zlokalizowanej przy szkole przy ul. Władysława Jagiełły 30 w Pasłęku będzie można skorzystać z szerokiego wachlarza badań specjalistycznych, konsultacji lekarskich oraz farmaceutycznych, a także otrzymać szczegółowe informacje dotyczące profilaktycznych programów NFZ.

- Ze względu na duże zainteresowanie, jakim za każdym razem cieszy się strefa zdrowia, zachęcamy do wcześniejszego przybycia na wydarzenia, aby móc zarejestrować się do wybranych specjalistów. – zachęca Magdalena Mil, rzeczniczka prasowa W-M OW NFZ.

Zdrowe Życie”
Autor: gov.pl

Oprócz podstawowych badań (takich jak pomiar poziomu glukozy i cholesterolu czy ciśnienia krwi) na miejscu będzie można wykonać spirometrię, EKG i USG płuc. Otrzymane wyniki będzie można skonsultować z pulmonologiem, radiologiem i internistą. Możliwe będzie również wykonanie badań mammograficznych i uzyskanie porad w zakresie prawidłowego samobadania piersi.

Ponadto dostępne będą między innymi: konsultacje dermatologiczne, analiza składu ciała wraz z poradą dietetyczną, spotkanie z kardiologiem z Narodowego Instytutu Kardiologicznego, przegląd dentystyczny dla dzieci i młodzieży oraz konsultacje farmaceutyczne.

W trakcie wydarzenia będzie można wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i potwierdzić profil zaufany. Osoby zainteresowane będą mogły uzyskać pomoc w założeniu Internetowego Konta Pacjenta oraz zapoznać się z aplikacją „Moje IKP” oraz jej korzyściami.

Wstęp i wszystkie dostępne badania w mobilnej strefie zdrowia są bezpłatne dla pacjentów