Taylor Averill zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn na kolejny sezon!

2022-05-18 15:19

Amerykański środkowy będzie nadal występował w Indykpolu AZS Olsztyn. Klub poinformował, że Averill przedłużył kontrakt o rok. W sezonie 2021/2022 Amerykanin rozegrał 22 mecze, w których zdobył 135 punktów.

- Powody, dla których zdecydowałem się pozostać w Olsztynie, są dosyć proste. Miasto bardzo mi się podoba, lubię w nim przebywać i mogę wypowiadać się tylko w samych superlatywach.

- Duży wpływ odegrała także postać trenera Javiera Webera. Podoba mi się organizacja Klubu, zespół na nowy sezon jest dobrze zbudowany, a naszym celem będzie walka o play-off. Dlatego chcę być częścią Indykpolu AZS Olsztyn w nowym sezonie – przyznaje Taylor Averill.

Taylor Averill w 22 rozegranych spotkaniach zdobył 135 punktów (90 w ataku, 37 w bloku i 8 w polu serwisowym). Jego najlepszym występem był wyjazdowy mecz przeciwko PGE Skrze Bełchatów w fazie zasadniczej. Amerykański środkowy zdobył wtedy 12 „oczek”, z czego aż pięciokrotnie skutecznie zablokował swoich rywali.

W pozostałych spotkaniach również dał dla zespołu bardzo wiele – zarówno na boisku, jak i poza nim, bowiem swoją pozytywną energią zaraża cały zespół.

 

Amerykański środkowy przedłużył kontrakt o rok
Autor: Indykpol AZS Olsztyn

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania nowej umowy z reprezentantem Stanów Zjednoczonych. Do podjęcia takiej decyzji namawiał nas także trener Javier Weber, który będzie miał okazję współpracować z Taylorem podczas zgrupowania kadry USA.

Pomimo, iż Taylora nie ma na liście zawodników powołanych na Siatkarską Ligę Narodów, to myślę, że w dalszej części sezonu, przed przygotowaniami do Mistrzostw Świata, nasz zawodnik dołączy do reprezentacji – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

- W ubiegłym sezonie, ze względu na problemy zdrowotne, zawodnik nie pokazał w pełni swoich możliwości. Wiemy jednak, że dolegliwości minęły i mam nadzieję, że Taylor zaprezentuje się z dobrej strony kibicom Indykpolu AZS Olsztyn w nowym sezonie - dodaje.

Kontrakt z amerykańskim środkowym został przedłużony o rok.

Indykpol AZS Olsztyn

Listen to "Tomasz Jankowski - prezes Indykpolu AZS Olsztyn" on Spreaker.