Triduum Paschalne w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie

2024-03-28 16:00
Triduum Paschalne
Autor: archwarmia.pl

Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek rozpoczynają się w Kościele katolickim obchody Triduum Paschalnego, kiedy wspominamy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa.

Wielki Czwartek – 28.03.2024 r. - Dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa

 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg. Główna Msza święta w archidiecezji warmińskiej zostanie odprawiona w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie. Liturgii przewodniczyć będzie i homilię wygłosi biskup Janusz Ostrowski.

Wielki Piątek – 29.03.2024 r. - Dzień Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa

8.00 – Jutrznia. Katedra św. Jakuba w Olsztynie. Przewodniczyć będzie abp Józef Górzyński.

 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej. W tym dniu nie odprawia się Mszy świętej. Główna liturgia w archidiecezji warmińskiej odbędzie się w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie. Nabożeństwu przewodniczyć będzie i homilię wygłosi biskup Janusz Ostrowski.

Wielka Sobota – 30.03.2024 r. - Dzień Ciszy. Jezus Chrystus złożony do grobu.

 8.00 – Jutrznia. Katedra św. Jakuba w Olsztynie. Przewodniczyć będzie abp Józef Górzyński.

 20.00 – Wigilia Paschalna. Najważniejsza liturgia w ciągu roku kalendarzowego. Katedra św. Jakuba w Olsztynie. Liturgii przewodniczyć będzie arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński. Homilię wygłosi ks. kan. dr Tadeusz Marcinkowski.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31.03.2024 r.

 6.00 – Msza św. Rezurekcyjna z procesją rezurekcyjną. Konkatedra św. Jakuba w Olsztynie. Liturgii przewodniczyć będzie i homilię wygłosi arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński.