Trwa Operacja Czysta Rzeka

2022-04-06 15:17
Rusza IV edycja Operacji Czysta Rzeka. Organizatorzy zachęcają siedlczan do zgłoszeń
Autor: fot. Sztab Główny Operacji Rzeka

Posprzątają rzeki i ich okolice. Wystartowała operacja Czysta Rzeka. Zarejestrowanych w ponad 160 sztabach ponad 2000 wolontariuszy posprząta przez pierwszy miesiąc trwania wiosny rzeki w całej Polsce.

Operacja Czysta Rzeka to największa w Polsce skoordynowana akcja sprzątania rzek i ich okolic. To już czwarta edycja akcji, do której wciąż można się przyłączyć. Tegoroczna edycja startuje z opóźnieniem ze względu na sytuację w Ukrainie, jednak mamy nadzieję, że mimo zaangażowania w pomoc naszym sąsiadom, entuzjazm społeczników do sprzątania na łonie natury nie zanikł. Spodziewamy są co najmniej takiej mobilizacji w celu zbierania śmieci, jak w roku ubiegłym - informuje Daniel Parol, pomysłodawca i organizator Operacji Czysta Rzeka.

W tym roku nowością jest to, że udział w Operacji Czysta Rzeka mogą wziąć także przedszkola i szkoły, dodaje Izabela Sałamacha, rzeczniczka akcji.

Listen to "VI edycja akcji Operacja Czysta Rzeka, mówi Izabela Sałamacha, rzeczniczka akcji" on Spreaker.

W tegorocznej edycji zgłosiły się na razie m.in. Jedwabno, Sorkwity nad Krutynią i Iława.

Rejestracja sztabów ruszyła 25 marca i już tradycyjnie odbędzie się drogą elektroniczną na stronie internetowej akcji www.operacjarzeka.pl

Lokalne akcje sprzątania w plenerze potrwają do 1 maja.