Ulicami Olsztyna przeszła droga krzyżowa z udziałem mieszkańców

2022-04-10 16:17
Droga krzyżowa ulicami Olsztyna
Autor: Rozalia Chudzik Mieszkańcy modlili się idąc przez miasto

W piątkowy wieczór ulicami Olsztyna przeszła Droga Krzyżowa. Po pandemicznej przerwie katolicy znów mogli zjednoczyć się we wspólnej modlitwie maszerując przez miasto.

Wierni tłumnie wyruszyli spod olsztyńskiej katedry świętego Jakuba w kierunku kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, zatrzymując się po drodze przy kolejnych stacjach.

Intencją tegorocznej drogi krzyżowej była prośba o Boże błogosławieństwo dla Olsztyna i pokój na świecie.

- To jest droga, którą idzie Chrystus Pan i ona prowadzi właśnie przez krzyż. To jest coś co oczywiście jest też wskazówką dla nas, bo my poza Jezusem nie mamy innego nauczyciela (…) Pan Jezus sam powiedział, że każdy kto chce pójść za mną niech weźmie swój krzyż, a więc każda droga krzyżowa to jest to co ma nam przypomnieć czy my nie uciekamy od naszego krzyża – mówi ks. abp Józef Górzyński, metropolita warmiński, który przewodniczył nabożeństwu.

Krzyż podczas drogi krzyżowej pomagali nieść mieszkańcy Olsztyna. Byli to to m.in. klerycy WSD Hosianum, nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej, a także przedstawiciele archidiecezjalnych wspólnot czy katecheci.

Po zakończeniu nabożeństwa odbyła się adoracja relikwii Krzyża Świętego. Wierni mogli też skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Rozważania przygotował Ks. Paweł Grzesiak, kapłan warmiński, obecnie studiujący w Rzymie.