Urząd w Kętrzynie nowocześniejszy

2022-01-31 16:16
Urząd Miasta w Kętrzynie
Autor: UM Kętrzyn

Ponad 800 tysięcy złotych pozyskały władze Kętrzyna z programu Cyfrowa Polska na cyfryzację urzędu. Będzie to kolejny projekt realizowany przez samorząd miejski w dziedzinie nowych technologii. Jakie udogodnienia czekają na mieszkańców?

Większość spraw, które załatwia się w Urzędzie Miasta, będzie można wykonać zdalnie. Powstanie aplikacja mobilna dla mieszkańców i zdalny system kontroli zużycia m.in. wody w miejskich jednostkach.

-Kiedy zaczynałem pracę na stanowisku burmistrza na biurku nie było komputera, a pracownicy nie posługiwali się w bieżącej komunikacji mailami, oczywiście natychmiast to zmieniliśmy, ale teraz dzięki pozyskanym środkom unijnym i rządowym (łącznie 2 mln zł ) nie tylko dostosujemy Urząd do XXI wieku, ale przede wszystkim sprawimy, że będzie on bardziej dostępny cyfrowo dla mieszkańców – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna.

Burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka
Autor: UM Kętrzyn

Zdalnie będzie można np. złożyć wniosek o wydanie zezwolenia na zajęcie pasa drogowego lub o dowóz ucznia niepełnosprawnego transportem zbiorowym.

Powstanie także nowa strona internetowa miasta, która spełniać będzie warunek dostępności cyfrowej dla osób niepełnosprawnych.

Dzięki dofinansowaniu uda się także zakupić nowoczesny sprzęt, m.in. monitory dotykowe do wszystkich miejskich szkół podstawowych w Kętrzynie.

Będzie to kolejny projekt realizowany przez samorząd miejski w dziedzinie nowych technologii. Obecnie w urzędzie trwa cyfryzacja o wartości prawie 1,5 mln złotych.