Uwaga kierocwy - kolejne zmiany na ulicach Olsztyna

2022-10-18 11:45
kolejne zmiany na ulicach Olsztyna
Autor: Urząd Miasta w Olsztynie Kolejne zmiany w organizacji ruchu

Tym razem wykonawca nowej linii tramwajowej w Olsztynie nie zamyka, a otwiera. Otwiera się wjazd w Wilczyńskiego w stronę Pieczewa i wjazd w Augustowską.

Coraz bardziej zaawansowane są prace związane z budową nowej, tramwajowej infrastruktury. To wiąże się jednak ze zmieniają się czasowo organizacją ruchu na terenie, na którym realizowane są roboty.

Przed nami kolejne zmiany organizacji ruchu. Dotyczą okolic ronda na skrzyżowaniu ulic Krasickiego z Wilczyńskiego.

Wykonawca prac poinformował, że nowe rozwiązanie będzie polegać na otwarciu wlotu w ulicę Wilczyńskiego od strony ronda. Dojazd do budynku przy ul. Żurawskiego 1a będzie się odbywać dwukierunkowo po jednej jezdni od strony północnej.

Natomiast ruch pieszych będzie  się odbywać po stronie osiedla. Zmiany wprowadzane są dziś (18 października). (mapa PDF)

Zmiany na Wilczyńskiego-Krasickiego
Autor: Urząd Miasta w Olsztynie Zmiany na Wilczyńskiego-Krasickiego

Druga zmiana to otwarcie wjazdu w Augustowską. Prace na skrzyżowaniu Wyszyńskiego - Żołnierska - Augustowska rozpoczną się 19 października o godz. 22. 

Ponadto zmieni się układ ronda na Pstrowskiego - Synów Pułku - Wyszyńskiego. Ruch po ulicy Synów Pułku będzie się odbywał dwukierunkowo jedną stroną jezdni (od strony ZDW).

Przystanek komunikacji miejskiej na ul. Synów Pułku zostanie przeniesiony na stronę sklepu Lidl. Nie ulegną zmiany w przebiegu ciągów pieszych.

Otwarcie wlotu w ul. Augustowską
Autor: Polimex Mostostal Otwarcie wlotu w ul. Augustowską