W Olsztynie będzie chwacko! MOK ogłosił wakacyjny program

2023-06-01 14:56
Chawcko!
Autor: Urząd Miasta Olsztyn Lato w MOK-u

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie przedstawił propozycje na najbliższe, letnie miesiące. Wakacje upłyną w stolicy Warmii i Mazur pod znakiem... truskawki.

Chwacko - to hasło, jakie będzie towarzyszyć artystycznemu latu 2023 w Olsztynie. To będzie czas dziesiątek występów, filmów, wystaw, animacji, teatrów plenerowych i pikników artystycznych.

- Już teraz warto rezerwować czas i planować udział w kulturalnych wydarzeniach, jakie odbędą się w naszym mieście między czerwcem a wrześniem - zachęca dyrektor MOK-u, Mariusz Sieniewicz.

Vader, Łydka Grubasa, Maria Peszek, akustyczne koncerty Kukulskiej i Lady Pank - to tylko koncertowy wycinek tegorocznego lata. Nie zabraknie nowości, jak i doskonale znanych z poprzednich lat cyklów. A wszystko serwowane w oryginalnej formie.

- Zarówno hasło, jak i komunikacja graficzna cyklu odwołują się do świadomie naiwnej pozytywności, bezpretensjonalnie dobrych emocji i wakacyjnego luzu, dyskretnie nawiązując do kultury hippisów - wyjaśnia Agnieszka Prusik z olsztyńskiego MOK-u. - Skojarzenia estetyczne i emocjonalne mają opierać się o optykę abstrakcyjną i surrealistyczną, w której chwacka oraz soczysta i świeża truskawka stanie się symbolem "odlotu" i doskonałej zabawy.

Szczegółowy program cyklu oraz informacja o możliwości kupna wejściówek na biletowane wydarzenia są na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

UM/Olsztyn