W Olsztynie rozpoczął się V Tydzień Małżeństwa

V Tydzień Małżeństwa w Olsztynie
Autor: far.olsztyn.pl

Tydzień Małżeństwa to międzynarodowa inicjatywa prowadzona od 1997 roku. Odbywa się równolegle na całym świecie, zawsze w tym samym terminie: 7–14 lutego. W Olsztynie po raz pierwszy odbył się w 2018 roku.

Mszą św. w parafii św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie zainaugurowano 5. edycję Tygodnia Małżeństwa. Liturgii przewodniczył bp Janusz Ostrowski.

Po Mszy św. konferencję wygłosili Iga i Konrad Grzybowscy z fundacji „Ster na miłość".

W tym roku w całym kraju imprezy dedykowane małżonkom odbywają się pod hasłem „Moc w Miłości”.

- Proponujemy małżonkom różne wydarzenia w czterech obszarach: duchowym, edukacyjnym, kulturalnym i rekreacyjnym - tłumaczy Iwona Dziak, organizator. W tym czasie pary mogą pobyć ze sobą, porozmawiać, razem się pobawić. Chodzi o to, aby wzmocnić relacje pomiędzy dwojgiem najbliższych sobie ludzi - dodaje.

Tydzień Małżeństwa w Olsztynie potrwa do 14 lutego i jest adresowany do wszystkich małżonków. Zarówno związanych ślubem sakramentalnym, jak i do tych, którzy zawarli związek cywilny.

- Do tej pory na różne wydarzenia zapisało się 125 par - mówi Leszek Dziak, organizator.

- Są jeszcze wolne miejsca na przedstawienie komediowe Teatr Improwizacji Afront z Warszawy w sztuce ,,Rodzinne-Rewolucje", które odbędzie się 10.02 (czwartek) o godzinie 19 w WM Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie i koncert ,,Moc w Miłości" 11.02 ( piątek) o godz 19 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Olsztynie - informuje.

Zapisy oraz szczegółowy harmonogram wydarzeń można znaleźć na stronie far.olsztyn.pl

Organizatorem Tygodnia Małżeństwa jest Fundacja Aktywnej Rodziny „Pajacyk” oraz Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Warmińskiej.

Patronat medialny Radio Plus Olsztyn.

Listen to "Iwona i Leszek Dziak - organizatorzy" on Spreaker. Listen to "bp Janusz Ostrowski" on Spreaker. Listen to "Iga i Konrad Grzybowscy - fundacja „Ster na miłość”" on Spreaker.