W warmińskiej kurii podsumowano konkurs biblijny

Konkurs biblijny im. Hlonda
Autor: zdjęcie nadesłane

W kurii metropolitalnej w Olsztynie odbyła się uroczysta gala konkursu im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda.

To była 10., jubileuszowa, edycja konkursu. W tym roku skupiała się na Ewangelii św. Łukasza - mówi Agnieszka Bułak koordynator konkursu i dodaje, że tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednia odbyła się w trybie zdalnym. Konkurs jest podzielony na dwie kategorie wiekowe: dla klas 4-6 oraz 7-8 szkoły podstawowej.

- Pierwszy, wstępny etap prowadzony przez katechetów i nauczycieli, objął ponad 2600 uczniów. Do eliminacji szkolnych przystąpiło 230 uczniów, z których do finału przeszło ponad 100 uczniów. Dziś chcemy docenić i wyróżnić laureatów, a także ich opiekunów - oni będą reprezentować naszą archidiecezję podczas etapu finałowego konkursu w Rumii - tłumaczy A. Bułak.

Konkurs organizowany jest przez Akcję Katolicką. - Naszym celem jest przede wszystkim popularyzowanie najważniejszej i najpiękniejszej księgo świata, jaką jest Biblia - tłumaczy Wojciech Ruciński, prezes AK w archidiecezji warmińskiej.

laureaci konkursu biblijnego
Autor: Katarzyna Sobotka

Konkurs wiedzy biblijnej jest elementem przyjęcia dobra, jakie ofiaruje nam Bóg. Nie można przyjąć czegoś, czego się nie zna. Nieznajomość Biblii jest nieznajomością Chrystusa - bez wiedzy, jaką czerpiemy z Ewangelii nie mamy potrzebnej wiedzy i tracimy możliwość dotarcia do prawdy, dobra i piękna - podkreśla wagę takich inicjatyw bp Janusz Ostrowski.

Laureaci etapu diecezjalnego konkursu im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda:

Klasy 4-6

Gabriel Łokuciejewski

Lena Mazur

Blanka Roznowska

Klasy 7-8

Kinga Grosz

Wiktor Mrozowski

Maria Krawczyńska

Finał odbędzie się 14 maja w Rumii.