Warmińska młodzież spotkała się w Mrągowie

2023-11-26 12:35
Spotkanie młodych
Autor: Rozalia Chudzik Diecezjalne Święto Młodych

Diecezjalne Święto Młodych w Mrągowie przyciągnęło blisko tysiąc młodych osób. Wydarzenie przebiegło pod hasłem: Radując się w nadziei.

Wspólna msza święta i adoracja Najświętszego Sakramentu, ale także świadectwa, koncert i integracja - w dużym skrócie tak można opisać przebieg Diecezjalnego Święta Młodych. Spotkanie rozpoczęło się eucharystią w kościele bł. Honorata Koźmińskiego w Mrągowie, a dalsza część wydarzeń odbyła się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Kopernika.

- Tak naprawdę dzisiaj przyjeżdża młodzież ze wszystkich zakątków naszej archidiecezji, bo dzisiaj jest ich dzień - święto młodych. Dzisiaj spotykają się z księdzem arcybiskupem Józefem Górzyńskim, żeby modlić się razem z nim, a my jako księża odpowiedzialni za pracę z młodymi chcemy być z nimi i mówić o tej nadziei i radości – zaznacza ks. Kamil Wyszyński, archidiecezjalny duszpasterz ds. młodzieży.

Dla wielu młodych osób to spotkanie było wyjątkowym doświadczeniem i okazją do przeżywania swojej wiary we wspólnocie.

- Jeśli potrzebuje w czymś pomocy to zawsze w Kościele ją dostaję, czyli otrzymuje głównie wsparcie, ale otrzymuję też taką miłość braterską, bo myślę że ona jest ważna, nie tylko w rodzinie ale też wśród rówieśników, żeby móc porozmawiać, spędzić razem czas – mówi jedna z uczestniczek.

Do Mrągowa przyjechali też przedstawiciele różnych wspólnot młodzieżowych, min. z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Światło Życie. Wydarzenie było okazją również do przyjęcia do KSM nowych członków, którzy złożyli uroczyste ślubowanie.

Diecezjalne Święto Młodych to już tradycja. Wydarzenie co roku przyciąga setki młodych osób z całej archidiecezji warmińskiej.