Więcej kontroli i więcej patroli

2024-03-29 14:14
„Bezpieczny weekend – Wielkanoc”
Autor: KGP

W piątek ruszyły policyjne działania „Bezpieczny weekend – Wielkanoc ”. Na drogach w całej Polsce będzie można zaobserwować zwiększoną liczbę policjantów. Na co szczególnie będą zwracać uwagę?

W tym roku policyjne działania „Bezpieczny weekend - Wielkanoc” potrwają od 29 marca do 2 kwietnia.

Jak co roku policjanci drogówki wyruszą na drogi regionu by dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Więcej kontroli i więcej patroli

Szczególną uwagę zwrócą na przekroczenia dozwolonej prędkości, zareagują na popełniane wykroczenia w ruchu drogowym, sprawdzą, czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w prawidłowy sposób.

Będą kontrolować stan trzeźwości kierujących oraz na bieżąco monitorować płynność ruchu na warmińsko-mazurskich drogach.

Również w miastach, tam gdzie zostały zaplanowane uroczystości związane z Wielkanocą, policyjne patrole będą zabezpieczać ich przebieg.

Kierowco patrz w lusterka

Jeśli pogoda dopisze, na drogach pojawią się kierowcy jednośladów - motocykliści i rowerzyści. Ta grupa na drodze ma swoje prawa, ale także obowiązki.

Kierowcy aut powinni pamiętać, by odpowiednio wcześniej sygnalizować swoje manewry i patrzeć w lusterka. Motocykliści natomiast, by mierzyć siły na zamiary.

Dobre przygotowanie do każdej podróży to połowa sukcesu

Do podróży należy się odpowiednio przygotować, zadbać o auto - sprawdzić  płyny eksploatacyjne, stan hamulców, wycieraczek.

Niektórzy będą mieli do pokonania bardzo długie dystanse. Oprócz odpowiedniego przygotowania pojazdu warto zadbać o komfort najmłodszych pasażerów - to na pewno pomoże przetrwać długą, nużącą podróż.

„Bezpieczny weekend – Wielkanoc”
Autor: KGP

Wielkanoc 2023 - czy na drogach było spokojnie ?

W ubiegłym roku w świąteczny weekend na drogach Warmii i Mazur policjanci odnotowali 8 wypadków drogowych, w których 4 osoby zginęły, a 11 zostało rannych.

Byli też wzywani do 100 kolizji drogowych, a w trakcie przeprowadzonych kontroli ujawnili 43 nietrzeźwych kierujących.