Wielkie świętowanie w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym

2023-09-22 13:57
Wielkie świętowanie w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym
Autor: Urząd Miasta Olsztyn Wielkie świętowanie w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym

Jest instytucją, która na stałe wpisała się w naukowy i biznesowy krajobraz stolicy Warmii i Mazur oraz całego regionu. Już w najbliższy weekend 10-lecie powstania będzie obchodzić OPN-T.

Stymuluje przepływ wiedzy i technologii przede wszystkim między przedsiębiorcami i badaczami. Codzienna działalność jednostki pomaga w tworzeniu warunków sprzyjających zmianom technologicznym.

Piątkowa (22 września) gala jubileuszowa jest skierowana do partnerów biznesowych i instytucji partnerskich. Wydarzenie będzie mieć charakter spójny z innowacyjnością miejsca za sprawą odpowiedniej scenografii czy zaplanowanych występów.

Uroczysta gala to także doskonała okazja do uhonorowania partnerów. Najbardziej zasłużone firmy i instytucje dostaną pamiątkowe statuetki i podziękowania za całokształt współpracy z Olsztyńskim Parkiem Naukowo-Technologicznym.

Kolejny dzień obchodów to rodzinne warsztaty edukacyjne "Wielkie eksperymentowanie na 10 lat OPN-T". Są otwartym wydarzeniem - w formie warsztatów i pokazów - skierowanym do mieszkańców Olsztyna, przede wszystkim do dzieci w wieku szkolnym.

W trakcie wydarzenia zaplanowano warsztaty z robotyki (czy roboty widzą i słyszą, budowanie z Lego Mindstorms, programowanie robotów, robowyścig), kolorowe warsztaty (warstwowe mikstury, obrazki na mleku, tworzenie kolorów, doświadczenia z gęstością) i eko-doświadczenia (prąd z owoców, praca z wotlomierzem, zasilanie naturalną energią).

Sobotnie (23 września) wydarzenie odbędzie się w godz. 10:00-15:00 w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologiczny przy ul.  Trylińskiego 2 (budynek BK).

UM/Olsztyn