Wkrótce do Polski dotrze Betlejemskie Światło Pokoju

2023-12-06 14:10
Betlejemskiemu Światłu Pokoju towarzyszy hasło „Czyńmy Pokój”.
Autor: ZHP

W niedzielę 10 grudnia przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego w Zakopanem odbiorą od słowackich skautów Betlejemskie Światło Pokoju, które odpalone zostało w Grocie Narodzenia Pańskiego. Kiedy płomień dotrze do Olsztyna?

Uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju odbędzie się w niedzielę 10 grudnia podczas Mszy świętej rozpoczynającej się o 8:30 w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem.

W tym roku akcja odbędzie się pod hasłem "Czyńmy pokój". Jest to okazja, by pochylić się nad cennym darem dla ludzkości i zainicjować refleksję nad tym, czym jest POKÓJ oraz ukazania różnych jego wymiarów.

Lampiony z Betlejemskim Światłem trafią do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, a wraz z nim we wszystkie te miejsca harcerze i harcerki zaniosą radosną nowinę oraz uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

Betlejemskiemu Światłu Pokoju towarzyszy hasło „Czyńmy Pokój”.
Autor: ZHP

Kiedy odbędzie się przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w Olsztynie ?

Przekazanie Światła przedstawicielom władz regionu oraz mieszkańcom Warmii i Mazur odbędzie się w sobotę 16 grudnia o godz. 17:00 na dziedzińcu Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie.

Wezmą w niej udział przedstawiciele władz regionu, instytucji oraz harcerze , którzy przekażą Światło na terenie całego województwa.

Inicjatywa przekazywania Światła Pokoju narodziła się w Austrii w 1986 r

Jako jedno z bożonarodzeniowych dzieł charytatywnych na rzecz niepełnosprawnych dzieci oraz osób potrzebujących.

W ponad 30-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę.

Polscy harcerze w betlejemskiej sztafecie uczestniczą od 1991 roku.