Wygraj indeks na uniwersytet w olimpiadzie ZUS

2023-10-17 8:29
Olimpiada wiedzy o ubezpieczeniach społecznych
Autor: ZUS

Niewiele czasu zostało na zgłoszenie uczniów szkół ponadpodstawowych do Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Termin mija 20 października.

Lekcje z ZUS przygotowują do Olimpiady

Młodzież uczestnicząca w „Lekcjach z ZUS” ma już przygotowanie do pierwszego i drugiego etapu Olimpiady ZUS. Aby wziąć w niej udział ważne jest terminowe zgłoszenie szkoły do konkursu. W tym roku nauczyciele mają czas do 20 października, by zgłosić swoich uczniów do Olimpiady ZUS.

Szkoły w przygotowaniu swoich podopiecznych mogą też liczyć na wsparcie koordynatorów do spraw komunikacji społecznej i edukacji, którzy są dostępni w każdym oddziale ZUS .

Ostatni dzwonek na zgłoszenie

W tym roku zgłoszenia uczniów do olimpiady przyjmowane są do 20 października, czasu zostało niewiele, warto się pospieszyć. Pierwszy etap rywalizacji odbędzie się już 28 listopada, kolejny -5 marca 2024 r. a finał -18 kwietnia 2024 r. Na zwycięzców centralnego etapu oprócz cennych nagród rzeczowych, uczelnie wyższe przygotowały specjalne preferencje – albo dodatkowe punkty, albo indeksy. W sumie ofertę bonusową dla laureatów olimpiady ZUS przygotowało ponad 40 uczelni.

Olimpiada ZUS
Autor: ZUS

Tegoroczna edycja „Lekcji z ZUS” będzie już dziesiątą w historii

W pierwszej, która zorganizowana była w roku szkolnym 2014/2015 wzięło udział 17 tys. uczniów z 373 szkół, w ubiegłorocznej, czyli w roku szkolnym 2022/2023 w zajęciach z ZUS uczestniczyło 113 tys. młodych ludzi z 1729 szkół.

– Ten ogromny wzrost liczby uczniów świadczy o tym, że „Lekcje z ZUS” to ciekawa oferta, która daje młodzieży niezbędną wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych. Dzięki temu startując w dorosłość będą mogli świadomie podejmować decyzje dotyczące swojej obecności na rynku pracy, znając swoje prawa, obowiązki, ale też konsekwencje nieubezpieczenia -  mówi Anna Grabowska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim

- Uczestnicy edukacji z ZUS wiedzą jaką ochronę w ciągu całego ich dorosłego życia daje im opłacanie składek na ubezpieczenia społeczne w sytuacjach różnych zdarzeń losowych, jak na przykład własna choroba, członka rodziny, albo długotrwała niezdolność do pracy – dodaje.

W ubiegłorocznej edycji do olimpiady na Warmii i Mazurach zgłosiło się ponad 2,4 tys. uczniów z 35 szkół.