Wyjątkowy „Maraton czytelniczy”. Kto podejmie wyzwanie?

2024-04-19 14:20
Maraton czytelniczy
Autor: MOK w Olsztynie Maraton czytelniczy

MOK Olsztyn i Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie zapraszają do udziału w "Maratonie czytelniczym". To będzie dwudziestoczterogodzinne wyzwanie dla najwytrwalszych miłośników książek.

Zapraszamy na całodobowy sprawdzian czytelniczych możliwości – zachęcają organizatorzy z MOK Olsztyn i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. - Wiadomo, że czytanie to sport ekstremalny, dlatego na rozgrzewkę proponujemy nowelkę, a potem można lecieć już seriami, np. kryminały i powieści.

Każdy z maksymalnie 20 uczestników na wstępie otrzyma do czytania taki sam pakiet trzech książek przygotowany przez pracowników MBP. Następnie zawodnicy będą mogli dowolnie dobierać wybraną książkę z puli dziesięciu zagwarantowanych przez organizatora. Znajomość przeczytanego tytułu weryfikowana będzie poprzez test. Książkę zalicza się jako przeczytaną, gdy uczestnik odpowie poprawnie na co najmniej 70 proc. pytań. Liczba punktów uzyskanych w testach decyduje o pozycji z rankingu.

Pomysłodawcy „Maratonu czytelniczego” gwarantują śmiałkom tego maratonu zestawy czytelniczych nowości, kanapy i fotele. Do dyspozycji uczestników będą też izotoniki i przekąski regeneracyjne. - Zachęcamy do przyniesienia wygodnego stroju, ulubionej poduszki czy kocyka  – dodają.

 „Maraton czytelniczy” rozpocznie się w Zajezdni Trolejbusowej MOK (ul Knosały) w sobotę 27 kwietnia o godz. 12 i potrwa do niedzieli 28 kwietni, także do południa. Na najwytrwalszych czeka nie tylko sława, ale także nagrody w postaci voucherów na zakup nowych książek.

Udział w tym niezwykłym wydarzeniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Dlatego obowiązują zapisy przez formularz. Więcej pod tym linkiem. Uwaga, zainteresowani muszą być pełnoletni.

źródło: olsztyn.eu