Wyśpiewaj swoją drogę do sławy

2022-04-04 14:17
Przed nami finał Kryształowa Nuta 2022
Autor: KCK

Zakończył się pierwszy etap Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki „Kryształowa Nuta”. Z pośród 300 nadesłanych zgłoszeń wyłoniono tylko 35 najlepszych, którzy zaprezentuje się w wielkim finale już 9 kwietnia w Kętrzynie.

W ramach przeglądu przed publicznością na scenie Kętrzyńskiego Centrum Kultury zaprezentuje się 35 wokalistek i wokalistów niemal z całej Polski, w tym między innymi z: Warszawy, Opola, Lublina, Krakowa, Rzeszowa, Kielc, Ustronia czy Torunia. Nie zabraknie również wokalistów z naszego regionu jak chociażby z Bartoszyc, Węgorzewa, Górowa Iławeckiego a także z Kętrzyna.

Organizatorzy mają spory powód do radości. Drugi rok z rzędu padł rekord ilości zgłoszeń – przyjęto ponad 300 kart.

- Ta ilość chętnych to dla nas ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszych działań. Wybór był przeogromnie trudny. Pojawiło się wiele znakomitych głosów o różnorodnej stylistyce, a nasze typy zmieniały się do ostatniej chwili.

- Cieszymy się, że Kętrzyn już 9 kwietnia będzie gościł niebywałe talenty wokalne i stanie się w tym dniu Centrum Polskiej Piosenki - podkreśla Bartłomiej Zdanowicz, organizator.

Kryształowa Nuta - Ogólnopolski Przegląd Piosenki
Autor: KCK

Koncert finałowy odbędzie się 9 kwietnia o godz. 15:00 na profilu Facebook Kętrzyńskiego Centrum Kultury i antenie Telewizji KTK. Oczekiwanie na werdykt jury wypełni Recital Kasi Dereń.

Na czele składu jurorskiego stanie Elżbieta Zapendowska, polski krytyk muzyczny, specjalistka od emisji głosu, osobowość telewizyjna. Obok niej zasiądą: Marcin Kindla – producent muzyczny, wokalista, kompozytor, autor tekstów, Robert Sadowski, producent muzyczny, kompozytor, aranżer, klawiszowiec, autor tekstów oraz znany i ceniony w naszym regionie realizator dźwięku Ryszard Szmit.

Tradycyjnie przyznana zostanie nagroda Grand Prix, dla najciekawszej osobowości muzycznej przeglądu.

Pojawia się też szansa na zdobycie przepustki do udziału w warsztatach II-go etapu Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” oraz szeregu innych nagród, które przygotowali partnerzy przeglądu.

Patronat medialny Radio Plus Olsztyn