XVIII Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców

2024-04-26 11:48
Niedziela Modlitw za Kierowców
Autor: pixabay

Przed długim weekendem majowym, w ostatnią niedzielę kwietnia obchodzimy Niedzielę Modlitw za Kierowców. W tym roku będziemy ją przeżywać po raz 18. pod hasłem: „Na drogach jesteśmy z bliźnimi”.

Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców obchodzona jest z inicjatywy Krajowego Duszpasterstwa Kierowców i MIVA Polska.

Chodzi o zwrócenie uwagi na kwestię bezpieczeństwa i kultury drogowej oraz powierzenie Panu Bogu w modlitwie wszystkich kierowców i innych użytkowników drogi.

- Każdego niemal dnia słyszymy o tym, jak wielu ludzi ginie w wypadkach na naszych drogach. Ludzie wierzący nie powinni być obojętni na ten wielki narodowy problem. Aby to zmienić, zwracamy się do kierowców, pieszych, rowerzystów i wszystkich użytkowników drogi z apelem o jeszcze większą ostrożność i szacunek wobec zasad bezpieczeństwa na drodze oraz zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy - mówi ks. Marian Midura, krajowy duszpasterz kierowców.

Niedziela Modlitw za Kierowców
Autor: Duszpasterstwo Kierowców

XVIII Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców

Niedziela 28.04.2024 r. - parafia św. Antoniego Padewskiego w Warpunach k. Mrągowa

- godz. 11.oo - Uroczysta Msza św. za kierowców i motocyklistów: ks. dr Rajmund Jodko i ks. dr Marian Midura.

Zlot motocyklowy - Motor Burszewo - błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów - słowo pozdrowień i wsparcia od Mistrza Kierownicy Krzysztofa Hołowczyca.

W czasie uroczystości będzie możliwość wsparcia zakupu motocykli dla misjonarzy w Peru.

Wypadki dzieją się ciągle

Pomimo znacznej poprawy bezpieczeństwa drogowego, co jest widoczne w statystykach policyjnych, niestety, każdy miesiąc, tydzień i dzień  przynosi smutne doniesienia o kolejnych wypadkach i tragediach na drodze.

Tylko w trzech pierwszych miesiącach 2024 wydarzyło się 4101 wypadków, w których zginęło 391 osób, a rany odniosło 4731 osób.