Zadbaj o swoją kondycję fizyczną z aplikacją mojeIKP

2022-08-19 13:56
8 tygodni dla zdrowia
Autor: NFZ

Regularna aktywność fizyczna pomaga zadbać nie tylko o zgrabną sylwetkę, ale także o dobre samopoczucie i lepsze zdrowie. Jeśli chcesz ćwiczyć, ale nie wiesz, które ćwiczenia są dla Ciebie odpowiednie – skorzystaj z aplikacji mojeIKP.

„8 tygodni do zdrowia” to bezpłatny plan bezpiecznych treningów, opracowany z myślą o osobach nieaktywnych i przewlekle chorych.

To praktyczne i wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą ćwiczyć, ale nie wiedzą jakie ćwiczenia będą dla nich bezpieczne.

Program poprowadzi nas krok po kroku, uwzględniając w proponowanych aktywnościach informacje, których udzielimy o naszym stanie zdrowia.

W aplikacji otrzymamy plan treningów na każdy tydzień. Każdy zestaw ćwiczeń zacznie się od rozgrzewki, a zakończy rozciąganiem.

8 tygodni dla zdrowia
Autor: NFZ

W programie „8 tygodni do zdrowia” może uczestniczyć każda osoba dorosła, nawet z chorobami przewlekłymi.

– Program ma udowodniony, pozytywny wpływ na pacjentów z chorobami serca, z wysokim ciśnieniem, cukrzycą, astmą, chorobami reumatycznymi czy depresją.

- Warto pamiętać, że regularna aktywność fizyczna poprawia również samopoczucie i zwiększa odporność na stres. – przypomina Magdalena Mil, rzecznik prasowy W-M OW NFZ w Olsztynie.

MojeIKP
Autor: NFZ

MojeIKP to bezpłatna aplikacja na telefon ,która daje dostęp do najważniejszych funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta.

Zapewnia m.in. wygodny dostęp do e-recept i e-skierowań,  ułatwia wykupienie leków i przypomina o ich zażywaniu.

Aplikacja umożliwia również dostęp do portalu Diety NFZ, sprawdzanie wiedzy o zdrowym odżywianiu dzięki comiesięcznym quizom oraz mierzenie liczby stawianych kroków.

Od teraz w aplikacji mojeIKP można znaleźć również plany treningowe.