Zbliża się 'Noc Bibliotek'

2022-09-29 14:56
'Noc bibliotek' w Placie 11
Autor: MBP w Olsztynie 'Noc bibliotek' w Placie 11

W jednej turniej, warsztat, spotkanie i pokaz, a w drugiej - kryminał, tajemnica i zbrodnia. Noc pełną atrakcji zafundują nam olsztyńskie biblioteki z okazji swojego święta. A wszystko w pierwszy weekend października.

To będzie noc pełna atrakcji. 1 października przypada 'Noc bibliotek'. Do ogólnopolskiej akcji przyłączają się olsztyńskie placówki. 

- Staraliśmy się tak przygotować ofertę, by coś dla siebie znaleźli i młodsi i starsi - mówi kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej Planeta 11, Jacek Smółka. - Na wszystkie nasze wydarzenia wstęp jest bezpłatny, jednak na część obowiązują zapisy.

I tak 1 października od godz. 16:00 zaplanowany jest turniej Fifa 23 na na PS4.

- Chcesz być jak Lewandowski, Mbappe czy Benzema? Zgłoś się do turnieju i sprawdź umiejętności w najnowszej wersji najlepszej piłkarskiej gry na świecie. Pokaż sztuczki jakich nikt nie widział i strzelaj gole o jakich inni mogą pomarzyć. Czekamy na Ciebie, a dla najlepszych będą nagrody - zachęca Smółka.

Po turnieju o godzinie 18:00 odbędą się warsztaty rozwoju osobistego dla dorosłych - "Odzyskaj władzę nad swoim życiem, czyli zmniejsz wpływ destrukcyjnych schematów myślowych oraz poczucia winy na swoje życie". Poprowadzi je trener pewności siebie i skuteczności, Anna Słowińska.

Kolejna atrakcja zaplanowana została na 20:15. Będzie to spotkanie z dziennikarą i pisarką Justyną Suchecką. Podczas spotkania w Planecie 11 dowiemy się dlaczego nie warto mówić innym, że “wszystko będzie dobrze” czy przekonywać, że “inni mają jeszcze gorzej” oraz jak radzić sobie z kryzysami i stresem, gdzie szukać pomocy i jak udzielać jej innym.

Wieczór zakończy Planetarny Klub Filmowy z pokazem filmu Polowanie, który będzie wyświetlany od 21:30. Szczegóły i informacje o zapisach można znaleźć na stronie Planety 11.

Zupełnie inny klimat czeka wszytskich, którzy zdecydują się odwiedzić 1 października Wojewódzkę Bibliotekę Publiczną w Olsztynie. Szereg atrakcji odbędzie się tam pod hasłem "To się musi powieść". W skąpanej w kolorowych światłach, w zgubionej w rzeczywistości wirtualnej i w przyziemnych zbrodniach, w teatralnych strojach i niezwykłych brzmieniach instytucja zaprasza do odkrycia zbrodni popełnionych w bibliotece! Kryminalna, niezwykła, tajemnicza i pełna humoru - taka będzie Noc Bibliotek w WBP.

O 17:00 "Czego oczy nie widzą?" Przenieś się do wirtualnej rzeczywistości, sprawdź, czy świadkowie zbrodni mówią prawdę, powieś powieść, rozwiąż zagadki kryminalne, zrób zdjęcie do Akt, odnieś zwycięstwo w grze o wolność! I pamiętaj! Postaraj się nie dostać mandatu!

O 19:00 "czego uszy nie słyszą?" Opowieści zza krat, na co dzień nie ujawniane światu... Spotkanie z psycholog więzienną Magdaleną Sochą i Porucznik Justyną Jachacy-Majewską - starszym Wychowawca Aresztu Śledczego w Olsztynie. Funkcjonariuszki Służby Więziennej w Olsztynie i Aresztu Śledczego odpowiedzą na zadane przez Was pytania oraz przybliżą nam jak wygląda życie codzienne w zakładach karnych. Gotowi na przesłuchanie? My tak!

KS/inf. pras. UM w Olsztynie