Złożony w kwietniu wniosek o „500+”, gwarantuje ciągłość wypłaty

2023-04-14 14:49
500+ ważne terminy
Autor: gov.pl

Złożenie w kwietniu wniosku o świadczenie 500 plus zapewni ciągłość wypłat. Osobie, która pobiera „500+” i złoży wniosek do 30 kwietnia 2023 r., ZUS wypłaci świadczenie do 30 czerwca 2023 r.

Od 1 lutego przyjmowane są wnioski o świadczenie wychowawcze "Rodzina 500 plus" na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r.

Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów.

- Na Warmii i Mazurach, rodzice i opiekunowie złożyli już 130 tys. wniosków, na 204 tys. dzieci. Wypłatę świadczeń na nowy okres rozpoczniemy od czerwca, ale już teraz większość złożonych wniosków jest załatwiona - wyjaśnia Anna Grabowska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim.

500+ ważne terminy
Autor: pixabay

Wnioski o świadczenie składane są jedynie drogą elektroniczną

Można to zrobić na kilka sposobów – poprzez aplikację mobilną mZUS na smartfony i tablety, Platformę Usług Elektronicznych ZUS, portal Emp@tia albo swoją bankowość elektroniczną.

- Najłatwiejszą formą złożenia wniosków jest aplikacja mZUS. Można z niej korzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play lub Apple App Store- wyjaśnia Anna Grabowska.

Aplikacja mZUS zawiera funkcje przyspieszające wypełnienie wniosku o 500 plus. Jeśli ktoś składał już wniosek w poprzednim okresie i otrzymywał świadczenie, może utworzyć nowy wniosek na podstawie poprzedniego.

Dzięki temu większość danych uzupełni się automatycznie.W razie potrzeby klient może je zmienić przed wysłaniem. W aplikacji można również sprawdzić, czy świadczenie zostało już przyznane.