Zmiany w komunikacji miejskiej w Olsztynie na Święta Wielkanocne

Sprawdź jak pojadą autobusy i tramwaje w Olsztynie w czasie świat
Autor: UM Olsztyna

Świąteczny czas to tradycyjne zmiany w kursowaniu komunikacji zbiorowej w Olsztynie , a także funkcjonowaniu ogromnej części instytucji miejskich. Jakie rozwiązania zostały przyjęte na najbliższe dni?

Komunikacja autobusowa i tramwajowa w Olsztynie będzie funkcjonować na podstawie nieco zmodyfikowanych rozkładów jazdy.

Już jutro (piątek, 15 kwietnia) pasażerowie powinni spoglądać na plan oznaczony jako "Dni robocze wolne od nauki szkolnej. Podobnie będzie w poświąteczny wtorek (19 kwietnia).

Rozkład "Niedziele i święta" będzie tym obowiązującym w niedzielę i poniedziałek (17-18 kwietnia).

Co więcej - w te dni nie będą kursować autobusy linii 130 (Panasa-Stary Dwór-Krasickiego/Wilczyńskiego) oraz 141 (os. Generałów-Cementowa). Do standardowych rozkładów komunikacja publiczna wróci od środy, 20 kwietnia.

Aktywne święta z OSIR w Olsztynie
Autor: OSIR w Olsztynie

Jakie rozwiązania zostały przyjęte na świąteczne dni w miejskich instytucjach?

Święta, szczególnie jeśli wiosenne pod względem aury, mogą być doskonałą okazją do rekreacji. Aby to ułatwić, do swoich obiektów zaprasza Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W niedzielę będzie można skorzystać z wypożyczalni sprzętu sportowego przy ul. Kapitańskiej (czynna w godz. 10:00-20:00) oraz z boiska przy ul. Jeziołowicza (10:00-20:00).

Dzień później poza tymi obiektami czynne będą także wypożyczalnia sprzętu sportowego przy ul. Sielskiej (8:00-20:00), hala do siatkówki plażowej i korty do squasha przy ul. Olimpijskiej (12:00-20:00) oraz Aquasfera (10:00-21:45).

Wielbiciele teatru lalek, planetarium i obserwatorium oraz oferty MOK-u i BWA nie będą mogli skorzystać z propozycji tych instytucji w świąteczny weekend.

Natomiast filie Miejskiej Biblioteki Publicznej będą nieczynne już od piątku.

Olsztyński magistrat będzie nieczynny w wielkanocny poniedziałek.

UM Olsztyna