Znamy finalistów tegorocznej FEST-MUZY

2022-07-05 8:13
Znamy finalistów Fest-Muzy
Autor: MOK w Olsztynie Znamy finalistów Fest-Muzy

Przed którym z zespołów sława i kariera staną otworem? Poznaliśmy najlepszą szóstkę kapel, które zostały zakwalifikowane do finałowego koncertu tegorocznego konkursu Fest Muza.

Sto dwa zespoły nadesłały zgłoszenia do konkursu młodych zespołów. To potwierdzenie, że przedsięwzięcie organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

- Dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się z nami swoją twórczością - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Mariusz Sieniewicz. - Przed finałową szóstką teraz walka o przyszłość na rynku muzycznym oraz o konkretne nagrody.

Zapoznanie się z wszystkimi propozycjami było nie lada wyzwaniem. Ostatecznie do finałowego występu zaproszenie trafiło do zespołów: Kaymak (Olsztyn), Loveina (Gdańsk), Stacja Folk (Warszawa), Whoiswho (Koszalin), Wrona (Kraków), Zuza Wiśniewska (Toruń/Bydgoszcz/Warszawa).

Wśród nagród, jakie czekają na uczestników konkursu są: łącznie 4,5 tys. zł, nominacja przedstawiciela finalisty do 18 uczestników Songwriting Camp ZAiKS 2023 w Zakopanem, sesja w profesjonalnym studiu nagraniowym i promocja na radiowej antenie.

Wielki finał Fest Muzy odbędzie się 17 lipca w olsztyńskim amfiteatrze.

informacja prasowa UM w Olsztynie/red. KS