Białobrzegi będą rozkopane. Gdzie planowane są remonty?

2022-11-28 15:48
roboty na ulicach
Autor: pixabay

To będzie rewolucja na lokalnych ulicach. Białobrzegi przystępują do przebudowy dróg na osiedlach. Gdzie pojawią się ekipy? Roboty planowane są na wszystkich osiedlach w mieście

Remonty, przebudowy i budowy. Nowe nawierzchnie, chodniki czy lampy uliczne - po tej inwestycji stan dróg na białobrzeskich osiedlach ma się znacznie poprawić. Zadanie będzie realizowane na czterech białobrzeskich osiedlach: na osiedlu za ul. Polną wykonane zostaną ulice i prawie wszystkie chodniki, uzupełnione zostanie oświetlenie oraz wykonane zostanie odwodnienie. W dzielnicy, która nosi imię Jana Pawła II wykonana zostanie ulica Sięnkiewicza oraz brakujące chodniki. Spore zmiany planowane są też na Nowinach. Tam  nową nawierzchnię zyska ulica Srebrna na odcinku do ulicy Krakowskiej, fragment ulicy Białej oraz ulica Lawendowa. Natomiast  na osiedlu Mikowska wykonana zostanie nawierzchnia asfaltowa ulicy Krakowskiej oraz ułożone zostaną brakujące chodniki.

Jak zapewniają władze Białobrzegów, tak szeroki zakres robót, nie zablokuje miasta. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku, ale zostaną rozłożone nawet na dwa lata. Inwestycja pochłonie około 11 milionów złotych, wsparcie finansowe w wysokości 10,3 mln zł,  Białobrzegi pozyskały z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.