Tragedia w powiecie grójeckim. Rowerzysta, który Jechał na nieoświetlonym rowerze, ofiarą wypadku

2022-10-02 11:23
radiowóz
Autor: pixabay

Rowerzysta bez odblasków zginął na drodze. Policja ustaliła, że jechał środkiem drogi, nieoświetlonym pojazdem. Do tragedii doszło w wieczorem 01.10 w powiecie grójeckim.

 Do tragedii doszło w sobotę  wieczorem, w Goszczynie w powiecie grójeckim, na terenie niezabudowanym gdzie nie było oświetlenia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 54 letni mężczyzna miał jechać środkiem drogi, a jego pojazd nie miał świateł ani odblasków. Mężczyzna nie miał też elementów odblaskowych na ubraniu. Został potrącony przez osobowego volkswagena, który prowadziła 45 latka. Cyklista zginął na miejscu. Kobieta kierująca osobówką była trzeźwa. Policja nadal ustala przyczyny tragedii.

W ten weekend (1 i 2 października) policja rozpoczyna akcję informacyjno - edukacyjną "Świeć przykładem", adresowaną głównie do pieszych i rowerzystów, w której przypomina o obowiązku noszenia odblasków, zwłaszcza poza terenem zabudowanym. "... niechroniony uczestnik ruchu drogowego to także rowerzysta. Warto także poruszając się rowerem zaopatrzyć się w elementy odblaskowe, jednak w przypadku rowerzystów poruszających się po drogach najważniejsze jest odpowiednie oświetlenie roweru" - ostrzega policja.