Autorka obecnie mieszka w Berlinie, chodź zdarzało się jej żyć w bardzo odległych od Polski krajach, na pielgrzymi szlak w Polsce powróciła po ponad 30. latach. Wydała także kolorowankę dla dzieci o tej religijnej wyprawie do Częstochowy.
"Wrażenia, wspomnienia,świadectwo - tak mówi o publikacji Magdalena Meller - to wspomnienie z pierwszej pielgrzymki trwało we mnie, tęsknota ożyła. Powrót na nią to doświadczenie polskiej pieszej pielgrzymki, odkrycie własnego kraju - mówiła w Radiu Plus autorka, z którą rozmawiała Anna Świtalska.