Są pieniądze na ułatwianie życia niepełnosprawnym

2022-06-23 8:06
Fundusz Dostępności
Autor: Michał Kaczmarek Goście Radia Plus - Fundusz Dostępności

Fundusz Dostępności i Aktywny Samorząd – to dwa programy, które wspierają przełamywanie barier architektonicznych na Pomorzu Zachodnim. Pieniądze nadal czekają na potencjalnych beneficjentów.

   Administratorem Funduszu Dostępności jest Polska Fundacja Przedsiębiorczości.

- Są środki dostępne, po te środki sięgają operatorzy budynków użyteczności publicznej, czyli jednostki samorządu terytorialnego oraz wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe i inne organizacje. Wolniej lub szybciej widzimy efekty Funduszu Dostępności w Szczecinie i w naszym regionie. Pieniądze są dostępne, ale trzeba po nie sięgnąć. Jednostki publiczne są świadome swoich barier, ale często nie wiedzą, gdzie można uzyskać wsparcie lub dofinansowanie.

   O programie Aktywny Samorząd mówiła Eliza Rychlicka – Kolera, specjalista ds. współpracy z samorządem i administracją publiczną Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

  - Jesteśmy na dobrej drodze żeby bariery przełamywać, są wprowadzane nowe programy, które odpowiadają na zapotrzebowanie osób niepełnosprawnych. Najwięcej problemów jest w sektorze administracji publicznej. Mowa zarówno infrastrukturze jak i o np. cyfrowych problemach na stronach internetowych. Jednostki samorządu powiatowego zgłaszają do nas zapotrzebowanie w zakresie swojego obszaru administracji jak i w przypadku gmin – mówiła ekspertka na antenie Radia Plus.

Listen to "Przełamywanie barier dla osób niepełnosprawnych" on Spreaker.