Szczecin. Chaos w rejonie pętli Krzekowo

2023-07-31 13:40
Ibiiib
Autor: as

Chaos komunikacyjny tak wygląda początek likwidacji pętli na Krzekowie. Ulice biegnące do pętli są wyłączone z ruchu. Mogą tu autem dojechać tylko mieszkańcy lub osoby pracujące i załatwiające sprawy w tym rejonie. Mniej jest także kursów komunikacji miejskiej. Remont ma potrwać 10 miesięcy.

Dojeżdża tylko tramwaj linii 5 oraz autobusy. Są zakazy wjazdu i od Żołnierskiej i od Wernyhory, kto nie będzie ich przestrzegać, musi się liczyć z mandatem. Straż Miejska legitymuje i sprawdza czy faktycznie dojeżdżają do swoich posesji. "Nikt z nami nie rozmawiał" - mówił jeden z mieszkańców.

Radni Prawa i Sprawiedliwości zaapelowali w rejonie pętli Krzekowo o zmiany w komunikacji miejskiej. Złożyli w tej sprawie interpelację. " Wrócą dzieci do szkół - będzie chaos komunikacyjny mówiła radna Agnieszka Kurzawa. "Około 75 procent komunikacji ograniczono" - dodał radny Maciej Ussarz. "Jeśli na interpelację będzie negatywna odpowiedź pójdziemy do prezydenta i zrobimy okrągły stół" - dodał radny Krzysztof Romianowski.

Listen to "Chaos na pętli Krzekowo" on Spreaker.