13 zarzutów i trzy miesiące aresztu

2024-02-29 11:14
Policja
Autor: fot. Fleimax/Pixabay

To dla mężczyzny, który sprzedawał samochody będące własnością wypożyczalni. Zatrzymali go policjanci z Grodziska Mazowieckiego.

Policjanci mieli zgłoszenie o czterech osobach oszukanych przez 43-latka. Mężczyzna sprzedał im samochody, które nie były jego własnością, tylko wypożyczalni. Gdy tylko funkcjonariusze dowiedzieli się, że ten sam sprzedawca oferuje do nabycia kolejne auto, natychmiast przygotowali zasadzkę. Na miejscu sprzedaży zatrzymali 43–letniego mężczyznę i zabezpieczyli przy nim fałszywe dokumenty własności tego samochodu.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego mężczyzny, policjanci zabezpieczyli szereg dokumentów związanych z handlem samochodami i podrobione faktury świadczące o przejęciu praw własności do wypożyczonych przez niego pojazdów. Grodziscy policjanci odzyskali do tej pory cztery sprzedane przez 43–latka auta i nadal pracują nad ustaleniem kolejnych oszukanych nabywców.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania czterech oszustw połączonych z podrobieniem dokumentów oraz dwukrotnego usiłowania dokonania tych przestępstw, a także siedem zarzutów przywłaszczenia mienia. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na trzy miesiące. Grozi mu nawet 12 lat za kratami.