Asfalt pojawia się na Trasie Łazienkowskiej

2023-09-29 9:38
Asfalt
Autor: fot. Ulrike Leone/Pixabay

To na południowym wiadukcie na lewym brzegu Wisły. Niewykluczone, że prace zakończą się przed terminem. Kiedy pojadą tamtędy kierowcy?

Wyburzanie południowego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej rozpoczęło się po otwarciu nowego wiaduktu północnego – w grudniu ubiegłego roku. W zaledwie kilka miesięcy powstała cała żelbetowa konstrukcja południowego wiaduktu – wraz z betonową płytą. Teraz po południowej stronie Trasy Łazienkowskiej rozpoczęło się już układanie nawierzchni. Trasa miała być gotowa do marca 2024 roku, ale jest szansa, że kierowcy pojadą tym odcinkiem już przed końcem tego roku. Będą jeszcze trwały prace pod wiaduktem, ale ruch wreszcie ruszy.

Po zakończeniu całej inwestycji zmianę na lepsze odczują nie tylko kierowcy. Na nowych wiaduktach, poza jezdniami, pojawią się nowe przystanki autobusowe, obustronne ciągi pieszo-rowerowe i pochylnie poprawiające dostępność drogi dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Nowe wiadukty Trasy Łazienkowskiej mają około 400 metrów długości. Zastąpią one stare obiekty, które powstały wraz z pozostałą częścią Trasy Łazienkowskiej i były użytkowane od 1974 roku. Ze względu na pogarszający się stan techniczny konieczna była ich modernizacja.