Autobusy znów pojadą ulicą Spacerową

2023-11-30 7:53
Autobusy WTP
Autor: fot. Warszawski Transport Publiczny

Kończy się odtwarzanie nawierzchni pierwszej jezdni. Pojazdy Warszawskiego Transportu Publicznego wjadą tam na początku grudnia. Na razie tylko w dół do Belwederskiej.

Pogoda jest w tej chwili kluczowa. Jeśli silne mrozy bądź intensywne opady nie wpłyną na harmonogram prac, to już na początku grudnia po ulicach Spacerowej i Goworka pojadą autobusy ośmiu linii. Nowo otwarta jezdnia czasowo będzie służyła tylko do usprawnienia transportu publicznego. W dół, do Belwederskiej pojadą autobusy linii: 131, 167, 168, 501, 519, 522, N31 i N81 – w przeciwną stronę pozostaną na trasach objazdowych. Na dalszym odcinku tras: 131, 167, 168, N31 i N81 nadal będą kursowały objazdem ulicami: Nabielaka lub Sułkowicką. Autobusy 119 pozostaną na dotychczasowej trasie.

Przejazd ulicą Belwederską przez skrzyżowanie ze Spacerową i Gagarina zostanie przesunięty. Organizacja ruchu nie zmieni się – kierowcy będą mieli nadal do dyspozycji jeden pas w stronę Mokotowa i jeden do centrum. Pod koniec roku ulicami Goworka i Spacerową, razem z autobusami, pojadą również kierowcy. Nadal będzie jeden kierunek ruchu – w dół, do Belwederskiej. Otwarta zostanie północna jezdnia ulicy Gagarina. Autobusy z ulicy Spacerowej nie będą musiały już jeździć objazdem ulicami Nabielaka i Sułkowicką, ale pojadą prosto w Gagarina. Na plac Unii Lubelskiej wróci organizacja ruchu sprzed budowy tramwaju, otwarta zostanie także jezdnia ulicy Puławskiej prowadząca na plac. Otwarcie drugiej jezdni ulicy Spacerowej nastąpi w drugim kwartale przyszłego roku. Przez cały czas na ulicy Spacerowej będą trwały prace nad budową torowiska i sieci trakcyjnej.