Będą nowe chodniki na Białołęce, Żoliborzu i Ursynowie

2023-09-26 10:23
Chodnik
Autor: fot. Alicja/Pixabay

Drogowcy już rozstrzygnęli przetarg. Chodniki pojawią się na Modlińskiej, u zbiegu Powązkowskiej i Rydygiera oraz w Dolinie Służewieckiej.

Projekt na Modlińskiej na Białołęce zakłada budowę chodnika wzdłuż wschodniej strony jezdni serwisowej ulicy Modlińskiej, na odcinku od posesji 326 do posesji 336. W sumie to około 300 metrów nowego chodnika. Realizacja projektu poprawi bezpieczeństwo pieszych i zlikwiduje niebezpieczny punkt na mapie Warszawy. Nasadzenia poprawią estetykę oraz stan powietrza w okolicy, izolując tym pieszych od głównej jezdni. To pomysł, który mieszkańcy wybrali w budżecie obywatelskim. Prace będą kosztować prawie 609 tysięcy złotych.

Na skrzyżowaniu Powązkowskiej i Rydygiera na Zooliborzu z kolei - zlikwidowany zostanie tak zwany przedept, czyli ścieżka wydeptaną przez pieszych, którzy szukają najkrótszej drogi. Prace będą toczyć się w narożniku przy budynku Powązkowska 40. Istniejący chodnik, przez który piesi muszą nadkładać drogi, zostanie rozebrany, a w jego miejsce pojawi się zieleniec. W optymalnym przebiegu zostaną ułożone nowe płyty.

Przedept drogowcy chcą zlikwidować też w Dolinie Służewieckiej na Ursynowie w pobliżu ulicy Fort Służew. Nowy chodnik będzie miał zaledwie 30 metrów, ale ułatwi dojście z i do nowych osiedli mieszkaniowych. Prace na Żoliborzu i Ursynowie przeprowadzi jedna firma, która wyceniła realizację na prawie 184,5 tysiąca złotych.