Centralna Droga Krzyżowa ulicami Warszawy

2022-04-12 8:34
Krzyż
Autor: sxc.hu

Tak będzie w Wielki Piątek (15.04). Będzie jej towarzyszyła modlitwa o pokój i za Ukrainę. Razem przeżywać ją będą katolicy łacińscy i greccy.

Centralną Drogę Krzyżową ulicami Warszawy poprowadzą wspólnie: metropolita warszawski - kardynał Kazimierz Nycz oraz grekokatolicki metropolita przemysko-warszawski - arcybiskup Eugeniusz Popowicz. Metropolita warszawski mówi wprost: "Zapraszam wszystkich! Ta Droga Krzyżowa będzie modlitwą o pokój i za cierpiącą Ukrainę" Swoje zaproszenie skierował także do Ukraińców, których w Warszawie mieszka obecnie około 400 tysięcy.

Przy każdej stacji Drogi Krzyżowej jedna osoba z Ukrainy dołączy do grupy niosącej krzyż. Podczas nabożeństwa śpiewane będą pieśni zarówno po polsku jak i po ukraińsku. Poszczególnym stacjom Centralnej Drogi Krzyżowej będą towarzyszyły rozważania przygotowane przez Wojciecha Modesta Amaro wraz z małżonką Agnieszką. Tematyka będzie dotyczyła miłosierdzia Bożego, także w kontekście wojny w Ukrainie.

Krzyż do kolejnych stacji będą nieśli między innymi: biskupi i księża, siostry zakonne, studenci i straż miejska, nadzwyczajni szafarze Komunii świętej, prawnicy i lekarze, policja i wojsko, Akcja Katolicka. Droga Krzyżowa wyruszy o 20:00 sprzed kościoła akademickiego Świętej Anny, następnie przejdzie ulicami: Miodową i Senatorską do placu Teatralnego. Później ulicą Wierzbową do placu Piłsudskiego oraz ulicą Królewską i Krakowskim Przedmieściem do kościoła Świętej Anny. Na zakończenie nabożeństwa krótkie słowo do mieszkańców stolicy skieruje kard. Kazimierz Nycz.