Czas na wiosenne porządki

2017-03-31 9:18
Wiosenne prządki
Autor: Zarząd Oczyszczania Miasta

Pracownicy Zarządu Oczyszczania Miasta rozpoczęli wiosenne porządki. Usuwają m.in. zeschnięte liście, zimowe zabezpieczeni roślin a także przycinają krzewy i drzewa.

Wygrabianie, wymiana ziemi, usuwanie zimowych zabezpieczeń, przycinki żywopłotów. Na terenach zieleni przyulicznej i w sześciu parkach pod opieką Zarządu Oczyszczania Miasta praca wre. Ogrodnicy szykują zieleń do sezonu. Z trawników wygrabiane są śmieci i suche liście. Z róż zdejmowane są kopczyki chroniące je zimą przed mrozem. Odkrywane są rabaty, niebawem zakwitną na nich miliony posadzonych jesienią cebulek tulipanów i żonkili.

Usuwane są również zimowe zabezpieczenia drzew i krzewów, czyli maty i skrzynie chroniące zimą drzewa. Ogrodnicy szykują już rabaty pod wiosenne sadzenie kwiatów. Pierwsze wiosenne prymulki, bratki i stokrotki pojawią się w mieście przed Wielkanocą. Wiosenne porządki dotyczą też stawów w parkach. Ten z Ogrodu Saskiego jest szorowany do samego dna, z którego usuwany jest muł. Odświeżane też są miejskie meble, czyli kosze na śmieci, ławki, płotki i pachołki. Kąpiel czeka także parkowe rzeźby.

Zarząd Oczyszczania Miasta ma pod swoją opieką ok. 1,5 tys. ha zieleni parkowej i przyulicznej.