Drogowcy znów szykują utrudnienia

2022-12-02 6:20
Asfalt
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

W ten weekend trzeba będzie się z nimi liczyć na Woli i Białołęce. Remontowane będą ulice Brożka i Annopol. Co to oznacza dla kierowców?

Już dziś około 22:00 (2.12) zaczną się prace na ulicy Brożka na Woli. Do poniedziałkowego (5.12) poranka będzie wymieniana tam nawierzchni. To pomiędzy ulicami Deotymy i Ciołka. Na czas prac, ten fragment ulicy, zostanie wyłączony z ruchu. Kierowcy nie będą mieli możliwości wjazdu na nią ani z okolicznych ulic, ani ze zlokalizowanego przy niej parkingu. Utrudnienia czekają tez pieszych - remontowane będą również zebry, które na całym remontowanym fragmencie będą wyłączone z użytkowania. Piesi będą kierowani do przejść na Ciołka lub Deotymy. Utrudnienia będzie można objechać ulicami Ciołka lub Deotymy do Górczewskiej lub Obozowej.

Nowa nawierzchnia pojawi się też na ulicy Annopol, pomiędzy Odlewniczą a Daniszewską. Na czas prac, ulica na tym odcinku zostanie wyłączona z ruchu, ale skrzyżowania pozostaną przejezdne. Roboty przeprowadzi prywatny inwestor na podstawie umowy zawartej z dzielnicą Białołęka. Prace rozpoczną się dziś (2.12) o 22:00 i potrwają do poniedziałkowego (5.12). Objazd utrudnień został wyznaczony: Odlewniczą, Marywilską, Płochocińską, Białołęcką, Przykoszarową i Szlachecką. Po zakończeniu prac wykonawca przywróci obecną organizację ruchu, czyli jeden kierunek ruchu pomiędzy Odlewniczą a Daniszewską. Kierowcy będą mogli pojechać wyłącznie w stronę Daniszewskiej. W tym czasie dokończone zostaną roboty przy nowych zatokach autobusowych, wykonane zostanie oznakowanie oraz przeprowadzone prace uzupełniające. Tak będzie przez blisko dwa tygodnie. Całość prac ma się zakończyć jeszcze w grudniu.