Dwa przejazdy kolejowe zostaną wyremontowane

2024-02-27 10:27
Remont przejazdu przez tory na ulicy Łodygowej
Autor: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

To między Walcowniczą a Młodą w Wawrze oraz na ulicy Łodygowej na Targówku. Podczas prac kierowcy tamtędy nie przejadą. Są objazdy.

Prace na ulicy Łodygowej zaplanowano na jutro (28.02) od 9:00.Kierowcy nie przejadą przez przejazd w godzinach 10:00-14:00. Poza tymi godzinami będzie zajęty raz jeden, raz drugi pas jezdni. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych prace zostaną dokończone następnego dnia (29.02). Objazd poprowadzi ulicami: Łodygową, Radzymińską, aleją „Solidarności”, Targową, Grochowską, Marsa i Żołnierską. Do Ząbek będzie można dojechać ulicami Swojską i Janowiecką lub Bystrą i Stefana Batorego.

W związku z pracami od godziny 9:00 do 14:00 autobusy linii 145 i 245 zmienią trasy. Jadąc, w kierunku Żerania FSO i pętli Bródno-Podgrodzie, z ulicy Piłsudskiego w Ząbkach skręcą w Skorupki, a dalej Orlą, Wojska Polskiego, Leszczyckiego i Stefana Batorego. Do Warszawy wjadą przez Bystrą do Radzymińskiej. Podobny objazd będzie obowiązywał w drodze powrotnej. Z ulicy Radzymińskiej autobusy obu linii skręcą w Bystrą, a następnie w Ząbkach pojadą ulicami: Stefana Batorego, Leszczyckiego, Wojska Polskiego, Orlą, 3 Maja i Piłsudskiego, a dalej swoimi trasami.

Dziś (27.02) z kolei o godzinie 9:00 prace rozpoczęły się na przejeździe w Falenicy. Tam także kolejarze zajmują na przemian raz jeden, raz drugi pas, a w godzinach 10:00-14:00 całkowicie zamkną przejazd. Roboty na tym przejeździe nie powinny wpłynąć na kursowanie autobusów.