"Epifania dla wszystkich" w stolicy

2024-01-02 9:11
Epifania dla wszystkich 2024
Autor: Diecezja Warszawsko-Praska

To rekolekcje dla Warszawy. Będą w parafii Świętego Wincentego Pallottiego. Słowo Boże głosić będą między innymi trzej biskupi.

Rekolekcje rozpoczną się jutro (3.01). To dlatego, że w najbliższą sobotę (6.01) Kościół katolicki obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Epifanii, która w polskiej tradycji nazywana jest świętem Trzech Króli, jednym z najstarszych chrześcijańskich świąt. Powstało na początku IV wieku. W jego centrum jest nowo narodzony Jezus Chrystus, który objawia się światu.

Przygotowaniem do wydarzenia są organizowane przez księży pallotynów "Rekolekcje dla Warszawy i całego świata". W ciągu czterech dni od 3 do 6 stycznia w kościele przy ulicy Skaryszewskiej w parafii Świętego Wincentego Pallottiego będą specjalne celebracje poprzedzone Mszą Świętą. Będą koncentrowały się wokół trzech tematów: "Powstań Panie, ratuj moje życie", "Panie umocnij moje kroki na Twoich ścieżkach", "Błogosławiony jesteś Panie, naucz mnie swoich ustaw".

Jutro (3.01) Mszy Świętej o godzinie 18:00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi wyższy przełożony Prowincji Chrystusa Króla - ksiądz pallotyn Waldemar Pawlik, a słowo podczas celebracji wygłosi pallotyn - ksiądz Dominik Gaładyk. W czwartek (4.01) eucharystii będzie przewodniczył orydnariusz warszawsko-praski - biskup Romuald Kamiński, w piątek – biskup pomocniczy częstochowski - Andrzej Przybylski, w sobotę zaś biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej - Rafał Markowski.