Jest wykonawca projektu przejścia dla pieszych przy Karowej

2023-09-12 8:24
Przejście dla pieszych
Autor: pixabay

Chodzi o zebrę przez Wisłostradę na wysokości budowanej kładki przez rzekę. Miasto zapłaci za dokumentację 348,7 tysiąca złotych. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Swarco Poland.

Planowana zebra będzie kontynuacją trasy pieszo-rowerowej dla budowanego właśnie mostu na Pragę. Nowe przejście ma znajdować się w osi przeprawy. Ma być wyposażone w sygnalizację świetlną i przejazdy rowerowe. Szacunkowy koszt zaprojektowania oraz przeprowadzenia prac w terenie to około 2 miliony złotych. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy. Ostatecznie korzystniejszą ofertę złożyło Swarco Poland.

Dodatkowym kryterium było zadeklarowane przez wykonawcę wykonanie komputerowej symulacji ruchu, sporządzanie tygodniowych raportów o stanie zaawansowania prac oraz zapewnienie stałego dostępu do wersji elektronicznej dokumentacji projektowej. Teraz urzędnicy będą przygotowywać się do podpisania umowy. Po tym etapie wykonawca będzie miał 180 dni na realizację zdania. Po wykonaniu i zatwierdzeniu projektu, będzie mozna ogłosić przetarg na wykonanie prac w terenie.