Karty Ucznia do wymiany

2022-04-21 9:02
Karta ucznia
Autor: ZTM

Muszą tego dokonać uczniowie 4 klas podstawówki. Wszystko po to, by nadal bezpłatnie podróżować Warszawskim Transportem Publicznym. Jak dokonać wymiany?

Karta Ucznia znacząco obniża koszty dojazdu dzieci do szkół. To dlatego, że z kartą nie muszą płacić za przejazdy. Dlatego rodzice chętnie korzystają z tego ułatwienia w Warszawie. Jednak pod koniec czwartej klasy karty należy wymienić, by dalej korzystać z tego przywileju.

Kartę Ucznia można wyrobić za pośrednictwem strony internetowej, do której link otrzymuje się ze szkoły, do której uczęszcza dziecko. Do tego potrzeba numeru obecnej Karty Ucznia oraz zdjęcia dziecka. Fotografia powinna być legitymacyjna, wykonana w orientacji pionowej na jednolitym, jasnym tle. Koniecznie w formacie – JPG lub PNG, w minimalnej rozdzielczości 200×259 pikseli, a wielkość pliku nie może przekraczać 2 MB. Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku na stronie internetowej, na adres e-mailowy , rodzice otrzymują potwierdzenie jego złożenia, a później informację o rozpatrzeniu.

Nową Kartę Ucznia można wyrobić także w szkole. Trzeba wypełnić wniosek i dołączyć do niego legitymacyjne zdjęcie w formacie 3,5x4,5 cm. Wnioski - bez względu na drogę składania należy złożyć do 31 maja. Kartę - także w obu przypadkach - będzie można odbierać tylko w szkole po otrzymaniu wiadomości o jej wyrobieniu i dostarczeniu.