Kierowcy znów pojadą dwoma jezdniami Modlińskiej

2023-09-28 8:39
Asfalt
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

Dziś (28.09) wieczorem zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. Będzie zbliżona do tej docelowej - zapowiadają drogowcy. To wszystko w miejscu, gdzie budowane jest połączenie z ulicą Światowida.

Wykonawca zaplanował wprowadzenie zmian na godzinę 22:00. Wlot skrzyżowania z ulicą Światowida – za przejściem dla pieszych – będzie jeszcze placem budowy. Wygrodzone będą nowo wybudowane lewoskręty w Światowida – od strony Legionowa i od strony centrum Warszawy. Na skrzyżowaniu ulic Aluzyjnej i Modlińskiej przywrócona zostanie organizacja ruchu sprzed przebudowy. Wyjazd z Aluzyjnej będzie możliwy z jednego pasa w prawo, a z drugiego w lewo. Jadąc od strony centrum, kierowcy skorzystają z wyznaczonego lewoskrętu w Aluzyjną. Od Aluzyjnej do ulicy Winorośli prawy pas jezdni ulicy Modlińskiej w stronę centrum zostanie przeznaczony na buspas. Będzie na nim dopuszczony także dojazd do posesji oraz ruch pojazdów MTON, karetek, motocykli i TAXI.

Na skrzyżowaniu Modlińskiej z ulicami: Sprawną, Prząśniczek i Poetów jadący w stronę Legionowa nie zawrócą już w kierunku centrum – ze skrajnego lewego pasa skręcą tylko w lewo. Wyjeżdżający z ulicy Prząśniczek pojadą dwoma pasami – jednym do skrętu w prawo, a drugim do w lewo. Z tego ostatniego pojadą teraz także prosto. Podróżujący z Legionowa skręcą w prawo w ulicę Sprawną. Przejście dla pieszych i przejazd rowerowy przez ulicę Modlińską przy skrzyżowaniu ze Światowida w dalszym ciągu pozostaną zamknięte. Za to bez przeszkód piesi i rowerzyści skorzystają z nowej zebry przez Światowida.

Nowa jezdnia ulicy Światowida będzie miała dwa pasy ruchu z poszerzeniem przed nowym skrzyżowaniem do trzech. Wyznaczone zostaną nowe przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe – przez ulicę Światowida i przez Modlińską, po północnej stronie skrzyżowania. Będzie także sygnalizacja świetlna. W ramach inwestycji zostaną wybudowane chodniki i nowe przystanki autobusowe – jeden na ulicy Modlińskiej w kierunku Żerania, za skrętem ze Światowida, a drugi na ulicy Światowida za zjazdem z Modlińskiej. Będzie także droga rowerowa, która połączy się z infrastrukturą rowerową na ulicy Modlińskiej. Cła inwestycja ma być gotowa w listopadzie.