Lany Poniedziałek z zabytkowymi tramwajami

2024-03-29 9:20
Zabytkowy tramwaj
Autor: Marcin Sikora/Eurozet

Na tory w stolicy wyjedzie specjalna linia "W". To zachęta do tego, aby po świątecznym jedzeniu ruszyć na spacer. Na jakiej trasie pojadą stare wagony?

Tramwaje linii "W" będą kursowały w poniedziałek (1.04) w godzinach 12:00-18:00. Pojadą z pętli Osiedle Górczewska przez ulicę Powstańców Śląskich, nowym torowiskiem na Wolskiej, by potem skręcić w Skierniewicką i nią dojechać do Prostej i ronda ONZ. Stamtąd przez aleją Niepodległości i ulicę Rakowiecką dojadą do pętli Kielecka. Wszystkie kursy będą obsługiwały wagony historyczne – dwa klasyczne z lat 40. i 50. ubiegłego wieku oraz charakterystyczny zielony przegubowiec z 1969 roku, pochodzacy z Poznania. Kursy będą co 40 minut.

W zabytkowych tramwajach obowiązywać będą wszystkie rodzaje biletów ZTM. Skasują je konduktorzy. Na biletach jednorazowych przesiadkowych oraz czasowych konduktorzy umieszczą pieczątkę wraz z adnotacją o dacie i godzinie ważności biletu. We wszystkich wagonach znajdują się również kody QR umożliwiające aktywowanie biletu kupionego w aplikacji mobilnej. Przejazd na podstawie ważnego biletu okresowego możliwy jest po wcześniejszym jego skasowaniu w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub w bramce metra.