Leśnicy czekają na choinki

2024-01-10 8:46

Można im oddać świąteczne drzewka. Mowa oczywiście o tych żywych. Okazja będzie dwa razy.

Choinka
Autor: Archiwum serwisu

Ci, którzy chcą się pozbyć choinek, mogą zrobić to w najbliższą (13.01) i kolejną (20.01) sobotę. Doniczkowe choinki będą zbierać miejscy leśnicy. To już kolejna odsłona akcji. W ten weekend (13.01) leśnicy czekać będą w godzinach 9:00-14:00 przed siedzibą Lasów Miejskich – Warszawa przy ulicy Korkowej 170A w Wawrze. W kolejny (20.01) odbiorą choinki w godzinach 9:00-14:00 przy Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy Rydzowej 1A w Powsinie.

Leśnicy będą zbierać świąteczne choinki, kupione w donicy. To ważne, by drzewka miały odpowiednio rozwinięte korzenie – dzięki temu będzie można ponownie posadzić je w lesie. Odbierane będą tylko rodzime gatunki iglaków: świerk pospolity, sosna zwyczajna i jodła pospolita. Im krócej choinka była trzymana w ciepłym pomieszczeniu, tym większa szansa na to, że drzewko się przyjmie.

Poświąteczną choinkę – kupioną w donicy lub ciętą – można również umieścić w przydomowym kompostowniku, zostawić w kontenerze oznaczonym napisem "zielone" lub w wyznaczonym przez administratora nieruchomości miejscu gromadzenia tych odpadów. Mieszkańcy, którzy chcą się pozbyć sztucznych choinek, mogą wyrzucić je do odpadów zmieszanych (w przypadku małych drzewek) lub wystawić jako odpady wielkogabarytowe.