Na Sokratesa w końcu kładą asfalt

2022-04-13 7:28
Asfalt
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

Nowa nawierzchnia pojawia się na jezdni północno-zachodniej. Jej układanie potrwa do końca majowego długiego weekendu. Potem ulica ma być już w całości dostępna dla kierowców.

Ulica Sokratesa przebudowywana jest od lipca ubiegłego roku. Do końca listopada prowadzone były roboty związane z asfaltowaniem jezdni południowo-wschodniej. W grudniu prace przeniosły się na jezdnię północno-zachodnią. Na początku polegały na układaniu krawężników w miejscach przyszłych pasów dzielących jezdnię przed wlotami osiedlowych ulic, następnie trzeba było dokończyć częściowo wybudowane dwa ronda.

Od momentu, kiedy pogoda pozwoliła wznowić prace po zimowej przerwie, trwała wymiana podbudowy. Teraz można kłaść asfalt. Na razie prace trwają od ulicy Kaliszówka w kierunku Cienkiej. Nową nawierzchnię ma zyskać cały fragment między ulicami Kasprowicza a Wólczyńską. Prace wykonuje miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Na weekend majowy (29.04 - 4.05) zaplanowano układanie ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu, a także malowanie oznakowania poziomego. Po majówce ulica Sokratesa ma być w pełni przejezdna.