Na trasy wyruszyły świąteczne pojazdy

2023-12-07 7:47
Świąteczny tramwaj 2024
Autor: Warszawski Transport Publiczny/Facebook

Miasto tradycyjnie udekorowało pociąg metro, tramwaj i autobus. Wszystko po to, by w całym mieście można było poczuć magię zbliżających się świąt. Gdzie spotkamy świąteczne atrakcje?

Oklejony świątecznymi grafikami skład warszawskiego metra wyjechał w trasę dziś (7.12) wcześnie rano. Na początek spotkać go będzie można na linii M1 Kabaty-Młociny. Jednak co tydzień, z niedzieli na poniedziałek, będzie zmieniać linię. Kursowanie zakończy na początku stycznia. Z zajezdni wyjechał też autobus w świątecznych barwach. W tym roku będzie to elektryczny Solaris Urbino 18 o numerze 5899. Miejskie Zakłady Autobusowe zaplanowały jego kursy na trasach: 128, 175 i 503. Można go będzie na nich spotkać aż do początku stycznia.

Świąteczny tramwaj z kolei wyjedzie na warszawskie trasy trzeci rok z rzędu. Będzie jeździł na zwykłych liniach, ale będą się one zmieniały. Tramwaj zadebiutuje dziś (7.12), a od soboty trafi na zwykłe linie. W najbliższy weekend, (9-10.12) grudnia, pojedzie na linii 17. Nieprzypadkowo. W ten weekend wypada niedziela handlowa, a trasa tej linii ta przebiega w pobliżu czterech galerii handlowych. W weekend wyjadą też specjalne tramwaje linii mikołajkowej M. Połączą pętle Wyścigi i Ratuszowa-Zoo jadąc po trasie linii 4, czyli ulicami Puławską, Marszałkowską i Trasą W-Z. Będą kursowały w godzinach 12:00-19:00. W tramwajach linii M obowiązują wszystkie rodzaje biletów ZTM.