Nieistniejące mieszkania na wynajem

2024-02-08 11:11
Kajdanki
Autor: fot. Klaus Hausmann/Pixabay

Oszuści zamieszczali w internecie ogłoszenia o wynajmie mieszkań w Warszawie. Potem brali zaliczki i kontakt z nimi się urywał. Odpowiedzialne za to było małżeństwo, któremu pomagała matka jednego z małżonków.

Małżeństwo podawało się za pracowników agencji nieruchomości i zamieszczali w internecie ogłoszenia wynajmu fikcyjnych mieszkań. Osoby, które zgłaszały się do nich, były proszone o przelanie zaliczki w ramach zabezpieczenia przyszłej umowy. Po pewnym czasie matka jednego z małżonków, podając się za właścicielkę mieszkania, informowała, że ogłoszenie jest nieaktualne. Następnie kontakt z każdym z nich się urywał, a klienci pozostawali bez mieszkania i zaliczki.

"Cała trójka została zatrzymana w podwarszawskiej miejscowości. Zatrzymani kobieta w wieku 30 lat i mężczyzna w wieku 38 lat usłyszeli zarzuty oszustwa (...), natomiast kobieta w wieku 71 lat odpowie za pomocnictwo w oszustwach" - zaznaczyła nadkom. Marta Sulowska z Komendy Rejonowej Policji na Woli. Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia. Policja prosi inne podobnie oszukane osoby o kontakt z Komisariatem Policji Warszawa Bemowo. Służby przestrzegają wszystkich, którzy będą szukać mieszkań do wynajęcia, aby sprawdzali dokumenty potwierdzające prawo do dysponowania takim lokalem oraz ich autentyczność.

Paweł Brzezinka