Nowy mural na Patelni

2021-10-04 6:10
Mural z Tadeuszem Mazowieckim
Autor: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Przedstawia Tadeusza Mazowieckiego. Były premier jest patronem jednej ze stołecznych nagród. Miasto poprzez mural promuje nabór kandydatów.

Na Patelni przy stacji metra Centrum zobaczymy do 10 października Tadeusza Mazowieckiego, który pokazuje gest zwycięstwa -dwa palce w górę. Obok znajduje się cytat z byłego premiera: Jesteśmy odpowiedzialni za to jak toczy się świat. Mural przedstawiający Tadeusza Mazowieckiego został zaprojektowany przez stołecznego grafika Marcina Bronickiego, a wykonany przez warszawskich specjalistów z Good Looking Studio.

Tadeusz Mazowiecki pojawił się na muralu nie bez przyczyny. jest patronem „Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy dla młodych działających na rzecz społeczeństwa obywatelskiego” Do 13 października potrwa rekrutacja kandydatów do tego wyróżnienia. Warszawa docenia w nim młodych obywateli za działania i projekty, które zmieniają otoczenie na lepsze. Laureatki i laureaci otrzymają nagrody finansowe o łącznej wysokości 30 tysięcy złotych oraz statuetki.