Od jutra zmiany w Miasteczku Wilanów

2024-02-12 9:23
Objazd ulicy Hlonda
Autor: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

W nocy z wtorku na środę (13/14.02) otwarte zostanie ważne skrzyżowanie. Tramwaje Warszawskie zaczną układać tory w kolejnym miejscu. Sprawdziliśmy na co się trzeba przygotować.

W nocy z wtorku na środę zostanie otwarte we wszystkich relacjach skrzyżowanie alei Rzeczypospolitej z ulicą Sejmu Czteroletniego. Od strony ulicy Branickiego wytyczony zostanie osobny pas do skrętu w lewo w ulicę Sejmu Czteroletniego. Drugim pasem kierowcy pojadą prosto. Dla pieszych przy skrzyżowaniu pozostanie jedno przejście przez aleję Rzeczypospolitej.

W tym samym czasie wykonawca zamknie połączenie Hlonda z aleją Rzeczypospolitej. Na ulicy Klimczaka wymalowane będą dwa pasy do skrętu w lewo lub w prawo w aleję Rzeczypospolitej. Poruszający się aleją od strony centrum przez skrzyżowanie pojadą wyłącznie prosto. Na rondzie Sapiehy staną tablice informujące o braku przejazdu ulicą Hlonda do alei Rzeczypospolitej. Jutro (13.02) około godziny 23:00 budowniczowie zamkną także fragment ulicy Zdrowej, pomiędzy aleją Wilanowską a ulicą Arbuzową. Wykonają tam przyłącze kanalizacji sanitarnej do jednej z podstacji. Prace zakończą się jeszcze w lutym. Do tego czasu Zdrowa nie będzie miała połączenia z aleją Wilanowską. Kierowcy dojadą od strony alei Rzeczypospolitej.

Z kolei w czwartek (15.02) o godzinie 23:00 robotnicy przeniosą się z jednej strony ulicy Nałęczowskiej na drugą. Oznacza to również zamianę dla kierowców, którzy zyskają pas do skrętu w lewo z Nałęczowskiej w Jana III Sobieskiego w kierunku alei Wilanowskiej. Na Jana III Sobieskiego w kierunku centrum jechać będzie można jednym pasem – tak jak dotychczas – prosto lub w prawo. Na drugim (lewym) pasie będzie przystanek tymczasowy. Nadal nie będzie skrętu w lewo w ulicę Śródziemnomorską. Na tej ostatniej kierowcy pojadą prosto z innego pasa niż do tej pory.